Monika Richardson ma za sobą trzy rozwody i śmierć brata. Co teraz robi była gwiazda TVP? (2024)

Monika Richardson jest dziennikarką i prezenterką telewizyjną, słynącą ze swojej bezkompromisowości i odwagi w głoszeniu różnych opinii. Ogólnopolską rozpoznawalność przyniósł jej program „Europa da się lubić”, w którym zapraszała gości z całego świata. Szczególnym zainteresowaniem medialnym cieszy się burzliwe życie uczuciowe Moniki Richardson, z którym chętnie się dzieli na łamach portali plotkarskich.

Monika Richardson – podstawowe informacje

Monika Richardson urodziła się i wychowała we Wrocławiu. Przyszła na świat 1972 r., a więc w 2022 r. skończyła 50. lat. Jest zodiakalnym Baranem, ma 166 cm wzrostu i waży 55-60 kg. Ukończyła Liceum Ogólnokształcące im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu, a następnie kontynuowała edukację na kierunku iberystyka na Uniwersytecie Warszawskim. Dyplom broniła w Ośrodku Studiów Amerykańskich UW. Jako studentka pracowała dorywczo m.in. jako korepetytorka z języka angielskiego, a także jako specjalista w agencji reklamowej. Zajmowała się również PR-em w firmie Dell.

Znana prezenterka telewizyjna jest córką architekta – Jerzego Pietkiewicza oraz dziennikarki – Barbary Trzeciak-Pietkiewicz. Miała młodszego brata – Filipa, który zmarł w 2012 r. Stosunkowo rzadko wspomina o nim wywiadach, jednak raz zrobiła wyjątek – z okazji 10. Rocznicy jego śmierci, w poruszającym wpisie na Facebooku opublikowała jego zdjęcie i wyraziła tęsknotę. Prawdopodobną przyczyną zgonu Filipa Pietkiewicza było przedawkowanie alkoholu i narkotyków.

Monika Richardson – działalność medialna

Monika Richardson z telewizją związała się tuż po studiach. W 1995 r. zaczęła prowadzić, a także współtworzyć programy rozrywkowe o profilu kulturalnym. Na swoim koncie ma m.in. „Kulty popkultury”, „Teleadwokat” czy „Magazyn Konsumentów Kultury <<Bazar>>”. Z uwagi na swoje wykształcenie szczególnie interesowała się Europą – przede wszystkim pod kątem różnic kulturalnych i społecznych. Dlatego to właśnie jej w udziale przypadło prowadzenie takich programów, jak „Europejczycy”, „Witaj Europo” czy „Europa da się lubić”, które przyniosły jej ogólnopolską rozpoznawalność. Na tym jednak nie koniec. W 2005 r. została jurorką programu „Supertalent”, w 2007 r. zaczęła prowadzić program „Orzeł czy reszta”, a w latach 1999-2019 prowadziła program „Pytanie na śniadanie”. Partnerował jej m.in. Tomasz Raczek, Przemysław Babiarz, Tomasz Wolny czy Zbigniew Zamachowski. Monika Richardson spełniała się również w roli konferansjerki – prowadziła „Sylwester w Dwójce”, Galę „Viva najpiękniejsi” czy też „Róże gali”.

Prowadząca programu „Europa da się lubić” działała nie tylko w telewizji. W latach 2006-2008 była redaktorką naczelną miesięcznika „Zwierciadło”. Sprawdziła się ona również w roli pisarki – wydała kilka książek w tym m.in. „Lubię być Polakiem”, „Pożegnanie z Anglią”, „Polki na bursztynowym szlaku” czy też „Moja Europa da się lubić”. Oprócz tego w radiu Złote Przeboje prowadziła audycję „Złote Przeboje na Dzień Dobry”. Partnerował jej Jarosław Budnik. Obecnie Monika Richardson przeprowadza wywiady dla tygodnika „Wprost”. Pozostaje również wyjątkowo aktywna na swoich mediach społecznościowych. Działa też na polu biznesowym – po rozwodzie ze swoim trzecim mężem – aktorem Zbigniewem Zamachowskim otworzyła własną szkołę językową.

ZOBACZ:

Monika Richardson podsumowała małżeństwo z Zamachowskim. Nie szczędziła gorzkich słów: "Nie znosił obecności moich dzieci"

Monika Richardson – życie uczuciowe

Monika Richardson za sprawą swojego burzliwego życia uczuciowego bywa częstą bohaterką artykułów na portalach plotkarskich. Jej pierwszym mężem był Will Richardson, którego nazwisko nosi do dziś. Byli ze sobą związani w latach 1995-1998, a historia ich miłości nadaje się na scenariusz filmowy. Wszystko zaczęło się od wyjazdu Moniki (wówczas jeszcze Pietkiewicz) wraz ze swoim ówczesnym chłopakiem do Londynu do szkoły językowej. Zatrzymali się u swojego nauczyciela – Willa Richardsona i… jego żony. Był on nie tylko nauczycielem, ale również znanym dziennikarzem i podróżnikiem. Nie od razu jednak narodziło się między nimi romantyczne uczucie, chociaż już wtedy można było mówić o nici porozumienia. Monika Richardson nie chciała jednak rozbijać związku swojego byłego nauczyciela, dlatego też zdecydowała się na powtórny wyjazd do Wielkiej Brytanii dopiero wtedy, gdy ogłosił on separację ze swoją żoną. Para zaczęła oficjalnie spotykać się w 1992 r. Willa Richardson przeprowadził się nawet dla niej do Polski. Pomimo sprzeciwu rodziny Moniki para pobrała się w 1995 r., a zaledwie trzy lata później ogłosiła rozstanie.

Drugim mężem Moniki Richardson był Jamie Malcolm – szkocki pilot, który niegdyś związany był z Królewskimi Siłami Powietrznymi. Para zaczęła spotykać się pod koniec lat 90. – tuż po rozstaniu byłej gwiazdy programu „Europa da się lubić” z Willem Richardsonem. Poznali się oni na pokazach lotniczych w Dęblinie, gdy przeprowadzała z nim wywiad. Dwa lata od pierwszego spotkania pobrali się, a ich małżeństwo trwało do 2012 r. Mają oni dwójkę dzieci – syna Tomasza (ur. 2001 r. ) i córkę Zofię (2004 r.). Obecnie para pozostaje ze sobą w poprawnych, przyjacielskich relacjach i razem wychowują swoje dzieci.

Zobacz także:

Tak Monika Richardson zachowuje się po alkoholu: "Mam tendencję do uzależnień [...] osobowość mi się "odkleja" po alkoholu"
Monika Richardson nie ma dobrego zdania o byłym pracodawcy. "Bardzo pozdrawiam Jacka Kurskiego [...] Niech go piekło pochłonie"

PRZECZYTAJ:

Monika Richardson i Jamie Malcolm byli małżeństwem ponad 10 lat. Jak dziś wyglądają ich relacje? Słowa dziennikarki nie pozostawiają złudzeń

Ostatnim mężem Moniki Richardson był Zbigniew Zamachowski. Ich relacja od początku była bardzo medialna – dziennikarka chętnie opowiadała o życiu u boku Zbyszka. Wypowiadała również niepochlebne opinie o jego byłej żonie i córkach. Para była ze sobą od 2014 do 2021 r. Rozstali się w atmosferze skandalu i wzajemnych oskarżeń. Prawdopodobną przyczyną rozpadu ich związku była zdrada aktora. Obecnie była gwiazda „Europa da się lubić” związana jest z biznesmenem Konradem Wojterkowskim.

Monika Richardson – ciekawostki

 • Panieńskie nazwisko Moniki Richardson to: Pietkiewicz.
 • Bratem ciotecznym Moniki Richarson jest Piotr Kraśko. Warte odnotowania jest jednak to, że chociaż łączyły ich więzi krwi długo nie mieli ze sobą kontaktu ze względu na trudne do pogodzenia różnice.
 • Monika Richarson spełnia się również jako trenerka biznesowa – szkoli w zakresie umiejętności prezentacji i autoprezentacji.
 • W 1985 r. Monika Richardson jako nastolatka zagrała w filmie „Problemat profesora Czelawy” jako Joasia Paliwoda.
 • W 2019 r. Monika Richardson rozstała się w atmosferze skandalu z Telewizją Publiczną. Do dzisiaj dość nieprzychylnie wypowiada się o swoim byłym pracodawcy.
 • Monika Richardson ma sądowny zakaz wypowiedzi na temat byłej żony Zbyszka Zamachowskiego i jego dzieci.
 • Syn Moniki Richardson choruje na Zespół Aspergera – jest to zaburzenie ze spectrum autyzmu.
 • Monika Richardson jest bardzo związana z Wrocławiem – promowała produkty turystyczne Śląska i kampanii promującej Dolny Śląsk pt. To je vyborne! Das ist super! Dolny Śląsk".
 • Była gwiazda programu „Europa da się lubić” w jednym z wywiadów przyznała, że regularnie odwiedza… astrologa.
 • Monika Richardson już jako dojrzała kobieta zrobiła sobie tatuaż na ramieniu, który złożony jest z pierwszych liter imion jej dzieci, bowiem to właśnie one namówiły ją na niego.
 • Dziennikarka włada biegle trzema językami: polskim, angielskim i hiszpańskim. Nauka języków obcych to jedna z jej pasji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Tak Monika Richardson zachowuje się po alkoholu: "Mam tendencję do uzależnień [...] osobowość mi się "odkleja" po alkoholu"

Monika Richardson ma za sobą trzy rozwody i śmierć brata. Co teraz robi była gwiazda TVP? (2024)
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Duncan Muller

Last Updated:

Views: 5878

Rating: 4.9 / 5 (59 voted)

Reviews: 90% of readers found this page helpful

Author information

Name: Duncan Muller

Birthday: 1997-01-13

Address: Apt. 505 914 Phillip Crossroad, O'Konborough, NV 62411

Phone: +8555305800947

Job: Construction Agent

Hobby: Shopping, Table tennis, Snowboarding, Rafting, Motor sports, Homebrewing, Taxidermy

Introduction: My name is Duncan Muller, I am a enchanting, good, gentle, modern, tasty, nice, elegant person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.